Lubelska Grupa Vivy * Walczymy o przestrzeganie praw zwierząt i poszanowanie ich życia * Budujemy świadomość społeczeństwa o gehennie zwierząt wykorzystywanych przez człowieka * Uczymy odpowiedzialności i troski o zwierzęta * Promujemy zdrowy styl życia, wolny od cierpienia i zabijania *
Button 1
Button 2 Button 3 Button 4
Button 5 Button 6
Button 7
Button 8 Button 9
Dropdown Menu by Vista-Buttons.com v5.0.0


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerpobierz nasz baner:

<a href="http://www.vivalublin.osa.pl" target="_blank" title="Lubelska Grupa Vivy"><img src="http://lublin.viva.org.pl/
baner/vivabaner1a.gif" alt="Lubelska Grupa Vivy" width="468" height"60" border="0"</a>

Marsz (NIE)Milczenia - stop przemocy wobec zwierząt13 lutego 2011 o godz. 13.00 organizujemy w Lublinie Marsz (NIE)Milczenia- stop przemocy wobec zwierząt.
www.marszniemilczenia.pl
Szczegóły dot. organizacji akcji w Lublinie na naszym forum, w dziale "nasze inicjatywy, akcje"
Zachęcamy do potwierdzenia uczestnictwa w akcji na Facebooku, w "wydarzeniu" Marsz (NIE)Milczenia w Lublinie. "Wydarzenie" zostało założone dzisiaj, i już po kilku godz. uczestnictwo zgłosiło niemal 100 osób!
Zapraszamy!

MARSZ (NIE) MILCZENIA – LUBLIN, 13.02.2011

Listopad 2010, Lipnica Mała. Młodzi ludzie przywiązują psa rasy husky do samochodu. Ruszają. Pies biegnie, dopóki starcza mu sił. Poddaje się, a prędkość jadącego auta odrywa głowę od bezwładnego ciała.
Początek roku 2011. Na Youtube pojawia sie amatorski film, na którym mały chłopczyk dręczy kota, trzymając go za tylne łapy i waląc nim o ścianę. Zachęca go kilkunastoletni brat, filmując całe zajście.
Grudzień 2010, Ścinawka Średnia k/Kłodzka. Nieznany sprawca podpalił kojec, w którym - uwiązany na łańcuchu - znajdował się duży, czarny pies o imieniu Kuba. Nie mógł uciec przed ogniem i doznał bardzo rozległych poparzeń. Sprawców jak na razie nie wykryto.

To zaledwie kilka z bardzo długiej listy przypadków gdy ludzie, bez żadnego powodu oprócz własnej chorej przyjemności, świadomie zadają cierpienie nie mogącym się bronić zwierzętom. Społeczne przyzwolenie, traktowanie zwierząt jako niezdolnych do cierpienia, podrzędnych istot i zbyt mała skuteczność przewidzianych prawem środków sprawiają, że sprawcy mogą czuć się bezkarni, co więcej, nie widzą w swoim postępowaniu nic nagannego.

Tymczasem okrucieństwo pozostaje okrucieństwem, bez względu na to, wobec kogo jest dokonywane. Przeciwstawmy się mu w imieniu bezimiennych zwierzęcych ofiar i w imieniu naszego własnego człowieczeństwa. Zapraszamy do udziału w Marszu (NIE)Milczenia – stop przemocy wobec zwierząt w Lublinie, 13 lutego. Początek marszu o godzinie 13.00 na Placu Litewskim, następnie Krakowskim Przedmieściem udamy się na Plac po Farze.

Marsz jest niezależną, oddolną inicjatywą, która ma na celu:
-zwrócenie uwagi społeczeństwa na pogarszającą się sytuację zwierząt w Polsce
-podkreślenie znaczenia poczucia odpowiedzialności i reakcji na przejawy agresji wobec zwierząt
-wyrażenie społecznego niezadowolenia, wynikające z bezkarności osób znęcających się nad zwierzętami.

Głównym Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Wioleta Pawlik – Nowacka. Marsze odbywają się w kilku miastach: Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Opolu i Lublinie. Organizatorem Marszu w Lublinie jest Lubelska Grupa Vivy, akcję wspierają Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura oraz grupa Rytmów Oporu - Wschodni Sambastion.

Cofnij